چرا با بریس ها فاصله بین دندان هایم بیشتر شده است؟

/
داشتن فاصله کوچک بین دندان های جلو کاملاً طبیعی است.با این حال، اگر بریس ها را برای رفع مشکلات تراز دندان های خود انتخاب کنید، ممکن است متوجه بزرگ تر شدن فاصله به جای بسته شدن آن شوید. این می تواند هشدار دهنده باشد، اما دلایلی وجود دارند که باعث می شوند این اتفاق رخ دهد و کارهایی که می توانید برای رفع آن انجام دهید.

ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت دندان؟

/
ارتودنسی دندان یا کامپوزیت دندان؛ کدام بهتر است؟در کلینیک ارتودنسی دکتر مهدی فهیمی هنزایی بعد از جرم گیری، بلیچینگ دندانی هم به صورت داخل مطبی (آفیس بلیچینگ) و هم داخل منزل (هوم بلیچینگ) انجام می‌شود که بهترین نتیجه زمانی به دست می‌آید که هر دوی این روش‌ها باهم صورت پذیرد. البته تغییر رنگ‌ها بستگی به عامل آن دارد. در صورتی که رنگ دندان به صورت ارثی تغییر کرده باشد، احتمال اینکه توسط روش‌های فوق اصلاح گردد وجود ندارد. لذا نیاز به درمان‌های ترمیمی زیبایی می‌باشد.

روش های سفید نگهداشتن دندان ها حین استفاده از بریس ها

/
برای بسیاری از افراد، استفاده از بریس ها برای اصلاح دندان های کج، یک گام اساسی برای دستیابی به لبخند کاملی است که آرزوی آن را داشته اند - اما زمانی که آنها را استفاده می کنید، ممکن است با مشکلات خاصی مواجه شوید، و یکی از آنها بریس هایی است که باعث لکه دار شدن دندان های شما می شوند.برای کمک، در این پست در مورد نحوه سفید کردن دندان ها با بریس ها صحبت می کنیم تا تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم.

چقدر به ارتودنسی ارزان میتوان اعتماد کرد؟

/
تجهیزات ارتودنسی و براکت های نامرغوب و ارزان قیمت میتوانند عوارضی جدی را در طول درمان ارتودنسی برای بیمار داشته باشند. از جمله این عوارض و مضرات میتوان به موارد زیر اشاره کرد: استفاده از تجهیزات ارزان و نامرغوب می‌تواند سلامت دهان و دندان را به خطر بیندازد و آسیب‌های جبران ناپذیری به بافت‌های دهان وارد کند که سال‌های سال اثرات آن باقی می‌ماند. درمان ارتودنسی با وسایل غیر استاندارد می‌تواند به جای ردیف کردن دندان‌های شما آنها را بیشتر کج کند، زیرا نیروهای ناشی از جویدن غذا باعث فشار به سیم های نامرغوب ارتودنسی شده و در نتیجه آن دندانها نیز مجددا نامرتب می شوند. وقتی که چسب‌های کامپوزیتی مرتب از دندان‌ها جدا شده و این باعث اتلاف وقت و هزینه خواهد شد و بیمار مجبور است که برای چسباندن مجدد براکت‌ها به مطب مراجعه کند و هزینه مضاعفی پرداخت کند. پس چسب های ارتودنسی باید کیفیت جهانی داشته باشد.

کارهایی برای جلوگیری از جابجایی دندان ها

/
متوجه شده اید که دندان های شما در حال جابجا شدن هستند؟ این تصور شما نیست. جابجایی دندان ها یک فرآیند طبیعی است که برای همه افراد اتفاق می افتد. معمولاً این جابجایی تدریجی است و مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، ممکن است برخی عوامل باعث شوند دندان ها با سرعت بیشتری جابجا شوند، که ممکن است شروع به ایجاد نگرانی کند. ممکن است دندان ها در جهت های ناخواسته شروع به حرکت کنند که منجر به کج شدن، فواصل در حال افزایش یافتن یا اوربایت و آندربایت قابل توجه می شود.

پاسخ به همه ابهامات پیرامون ارتودنسی کوتاه مدت و فوری

/
البته سنین کمتر و استخوان نرم‌تر نیز می‌تواند ارتودنسی را سریع‌تر کند.به طور مثال در تحقیقی که اخیراً در ایران انجام شده است به علت کمبود ویتامین D در خانم‌های ایرانی استخوان نرم‌تر و حرکت ارتودنسی سریع‌تر می‌باشد که البته این خبر، خبر خوشحال کننده‌ای نمی‌باشد. تا اینجا در مورد موارد مثبت و موارد منفی در ارتودنسی سریع صحبت کردیم ولی باید همیشه توجه داشته باشیم کیفیت درمان هرگز فدای سرعت آن نشود، زیرا در صورتی که ما یک ارتودنسی کوتاه مدت داشته باشیم ولی دندان‌ها آسیب دیده باشند نتیجه خوبی حاصل نشده است.

هر آنچه در مورد ارتودنسی نامرئی باید بدانید!

/
از مهمترین ویژگیهای ارتودنسی نامرئی این است که شما می‌توانید در مراسم‌ها یا سخنرانی‌ها یا میزگردها بدون دیده شدن ارتودنسی به صحبت کردن بپردازید؛ در عین حال می‌توانید هر نوع غذایی که میل دارید هر چند سفت و محکم بر خلاف ارتودنسی ثابت بخورید بدون اینکه نگران باشید بریس‌های ارتودنسی از دندانتان جدا شوند.

جراحی ارتوگناتیک یا جراحی اصلاحی فک حین ارتودنسی

/
جراحی ارتوگناتیک شامل قرارگیری صحیح فک ها است.این نوع درمان توانایی فرد برای جویدن و صحبت کردن را بهبود می بخشد. همچنین ممکن است باعث شود تنفس برای برخی افراد آسان تر شود و ممکن است به عنوان درمان آپنه انسدادی خواب توصیه شود. این جراحی همچنین ممکن است ظاهر صورت را نیز بهبود بخشد.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را چگونه انتخاب کنیم؟

/
درمان ارتودنسی یکی از درمان های بسیار پرطرفدار در سال های اخیر میباشد که با اصلاح مشکلات فکی- دندانی و اصلاح طرح لبخند فرد، چهره ای زیبا را خلق میکند؛ بنابراین لازم است که با ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و شهر محل سکونت خود آشنا شده و مناسب ترین اتخاب را داشته باشید

هزینه و تعرفه های ارتودنسی

/
در هر شغل و حرفه ای وقتی صحبت از تعرفه و هزینه می شود، باید در ابتدا به مواد و‌ وسایل مورد استفاده و نیز دانشی که برای این امر به کار گرفته شده توجه کامل داشت.در رشته ی دندانپزشکی تمامی اجزای فنی و علمی به کار رفته باید تماما به روز و پیشرفته باشند تا نتیجه ی نهایی مفید واقع شود و بر اساس آن تعرفه و هزینه ارتودنسی و سایر درمان های دندانپزشکی تخمین زده شود.