آیا الاینرهای شفاف برای درمان ارتودنسی مؤثر هستند؟

/
همه خواهان داشتن یک لبخند زیبا هستند، اما بسیاری از افراد برای رسیدن به آن به کمک نیاز دارند. احتمالاً تبلیغاتی را در تلویزیون و فضای مجازی دیده اید که نوید دهنده الاینرهای شفاف یا بریس های نامرئی هستند که می توانند دندان های شما را به سرعت و اغلب بدون دردسر بریس های سنتی صاف کنند.الاینرهای شفاف (یا "نامرئی") برای همه افراد مناسب نیستند. متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما بهتر است. از آنها بپرسید که آیا تجربه ای در درمان افراد با الاینرها دارند یا خیر. مراجعه کننده ها به مطب آنها یا تصاویر قبل و بعد از بیماران آنها را مشاهده کنید.

آیا برای درمان ارتودنسی کشیدن دندان الزامی است؟

/
برای اینکه بتوانیم نحوه ی عملکرد نیروهای ارتودنسی را توضیح دهیم ابتدا باید بدانیم که چه عواملی باعث نامرتب شدن دندان‌ها می‌گردند؟ همچنین با شرایطی که نیاز به کشیدن دندان در طول درمان ارتودنسی وجود دارد آشنا خواهیم شد.

آیا الاینرهای شفاف نامرئی برای کودکان مناسب هستند؟

/
به نظر می رسد که الاینرهای شفاف برای همه افراد راه حل ارتودنسی مناسبی باشند. الاینرهای شفاف یک راه حل تقریبا نامرئی هستند و در صورت نیاز می توان تری ها را داخل دهان قرار داد و از دهان خارج کرد، بنابراین به تغییر رژیم غذایی یا نحوه مسواک زدن شما نیاز نیست. مزایای آنها برای افراد بزرگسالان ایده آل است، اما آیا آنها به همان اندازه برای کودکان مناسب هستند؟

نقش مینی ایمپلنت ها در درمان ارتودنسی

/
در عمل معمول ارتودنسی، تکیه گاه یکی از عوامل مهم تعیین کننده موفقیت یک درمان ارتودنسی است. برای سالیان متمادی، تکیه گاه یک عامل سخت بوده است. روش های زیادی برای جلوگیری از از دست دادن انکوریج یا تکیه گاه با استفاده از ابزارهای اضافی دهانی و داخل دهانی بر اساس متون علمی مختلف امتحان شده اند، اما ارتودنتیست ها تا زمانی که مینی ایمپلنت ها به این تخصص معرفی نشده بودند، راه حل مناسبی برای حل این مشکل پیدا نکردند.

آیا برای بریس ها دندان های پرمولر کشیده می شوند؟

/
دندان های پرمولر که تحت عنوان دو پایه نیز شناخته می شوند، در نواحی عقب دهان، درست در پشت دندان های نیش قرار دارند. افراد بزرگسال معمولاً 8 دندان پرمولر دارند - 4 دندان در قوس دندانی بالا و 4 دندان در قوس دندانی پایین.در برخی موارد، ارتودنتیست ممکن است کشیدن یک یا چند دندان پرمولر را قبل از قرار دادن بریس ها روی دندان ها توصیه کند. چندین دلیل ممکن برای این پیشنهاد وجود داشته باشند.

چرا معمولا ارتودنسی درمانی طولانی مدت است؟ ارتودنسی سریع چیست؟

/
در این مقاله سعی داریم در مورد مدت زمان درمان ارتودنسی صحبت بکنیم و ببینیم که آیا می‌توان همه درمان‌های ردیف شدن دندان را در زمانی بسیار کوتاه انجام داد؟ مزایا و معایب ارتودنسی سریع چیست؟

آیا دندان ها می توانند روی سیستم عصبی تأثیر بگذارند؟

/
سیستم عصبی دارای یک سیستم عصبی ارادی یا محیطی و سیستم عصبی غیر ارادی یا خود مختار است. سیستم عصبی خود مختار به عملکردهای پاراسمپاتیک و سمپاتیک تقسیم می شود. هنگامی که احساس آرامش می کنید، سیستم عصبی پاراسمپاتیک غالب است و به بدن شما اجازه می دهد تا عملکرد مطلوبی داشته باشد.دهان و صورت محل 30 تا 40 درصد اعصاب حسی و حرکتی بدن است. این حساس ترین قسمت بدن است. سیستم عصبی یک واسطه کلیدی برای سلامتی و تندرستی است.

عوامل برگشت ارتودنسی/ چقدر احتمال دارد ارتودنسی شکست بخورد؟

/
در اینجا سعی خواهیم کرد که عواملی که در برگشت درمان ارتودنسی موثر هستند را طبقه بندی کرده، توضیح دهیم و با شناخت آنها بتوانیم به ثبات درمان کمک قابل توجهی کنیم تا مراجعین کلینیک ارتودنسی دکتر مهدی فهیمی هنزائی بعد از سال‌ها گذشتن از پایان درمانشان دوباره مجبور به ارتودنسی نشوند.

ارتودنسی اقساطی در تهران

/
از جمله موارد مهمی که درباره ارتودنسی مورد سوال می‌باشد مدت آن و نیز هزینه درمان است. در این مقاله با شرایط پرداخت اقساطی درمان ارتودنسی و یا تخفیف های پرداخت نقدی ارتودنسی آشنا شده و میتوانید مناسب ترین حالت را بر اساس وضعیت خود انتخاب و از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرید.

نکاتی برای رعایت بهداشت دهانی در طول درمان ارتودنسی

/
هنگامی که بریس دارید، رعایت بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل دندانی ضروری است. با این حال، ممکن است مواقعی وجود داشته باشند که نتوانید دندان های خود را مسواک بزنید، مانند زمانی که در حال حرکت هستید یا در شرایطی قرار دارید که به مسواک دسترسی ندارید. در چنین مواردی، ممکن است به این موضوع فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید تا دندان های خود را تمیز و سالم نگه دارید.