بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را چگونه انتخاب کنیم؟

درمان ارتودنسی یکی از درمان های بسیار پرطرفدار در سال های اخیر میباشد که با اصلاح مشکلات فکی- دندانی و اصلاح طرح لبخند فرد، چهره ای زیبا را خلق میکند؛ بنابراین لازم است که با ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و شهر محل سکونت خود آشنا شده و مناسب ترین اتخاب را داشته باشید. ارتودنسی از جمله زیر شاخه های تخصصی دندانپزشکی است و‌ دندانپزشکی خود نیز زیر مجموعه ی علوم تجربی می باشد. یک دندانپزشک بعد از اتمام‌دوره تحصیلی خود در مقطع عمومی با شرکت در آزمون تخصص دندانپزشکی و کسب رتبه ی ممتاز قادر خواهد بود ادامه ی تحصیل خود را در رشته ارتودنسی یا همان مرتب کردن دندانها بگذراند.

عدم بازگشت نتایج بدست آمده درمان ارتودنسی(عدم ریلپس ارتودنسی):

عدم بازگشت نتایج بدست آمده درمان ارتودنسی(عدم ریلپس ارتودنسی):

شاید بتوان گفت با توجه به فشردگی‌ رقابت‌در آزمون تخصص و شرکت کردن اکثر نخبگان کشوری در آن، این آزمون یکی از دشوارترین امتحانات گزینشی بوده و حتی از کنکور سراسری نیز سخت تر می باشد. دکتر مهدی فهیمی هنزائی بعد از کسب رتبه ی دو‌رقمی ۶۸ در آزمون کنکور ،بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه شهید بهشتی با اخذ رتبه ی ۳۳ در آزمون تخصص دندانپزشکی توانست وارد رشته ی ارتودنسی شود. بعد از تحصیل در این مقطع طی ۳-۴ سال، دندانپزشک را وارد حوزه ی تخصصی ارتودنسی کرده و با کسب پروانه ی مطب میتواند به طبابت در زمینه ی مرتب کردن دندانها و اصلاح ناهنجاری های فک و صورت بپردازد. در این میان نیز میبایست دوره ای چند ساله در سطوح دانشگاهی به عنوان استادیار به آموزش نکات درسی مشغول شود که دکتر مهدی فهیمی هنزائی در دانشگاه سراسری بابل مدتی را به این امر گذراند و به عنوان هیات علمی این دانشگاه به تدریس در کلاسهای متعدد پرداخت.
یک متخصص ارتودنسی ممتاز باید بعد از گذراندن واحدها فراوان علمی در سطوح دانشگاهی با شرکت در کنفرانسها و کنگره های علمی چه داخلی و چه خارجی همواره سطح علمی خود را به روز نگه دارد و در عین حال با ویزیت و‌ معاینه و‌ درمان بیماران متعدد در این زمینه تجربه بیشتری کسب کند. دکتر مهدی فهیمی هنزائی با بیش از ۱۲ سال سابقه در رشته ارتودنسی و درمان موفق هزاران بیمار با دندانهای نامرتب و‌ مشکلات مختلف دندانی-فکی از جمله ارتودنتیست ها ی برتر کشورمان می باشد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  آیا برای بریس ها دندان های پرمولر کشیده می شوند؟

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

در چند عنوان می توان ویژگی برترین متخصص ارتودنسی را دسته بندی کرد:

 1. بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان:

  هرچه ارتودنتیست بتواند در طی درمان ارتودنسی با سرعتی مناسب دندانها را به سمت محل صحیح خود حرکت دهد سرعت نتیجه بخشی درمان نیز بیشتر خواهد بود؛ ولی در عین حال باید مراقبت کند که دندانها با نیروی زیادی تغییر موقعیت ندهند زیرا میتواند باعث تحلیل ریشه های دندانی شود. پس تخصص و‌ تجربه در زمینه ی نحوه ی اعمال نیروهای ارتودنسی جزو ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی می باشد.

 2. حداقل درد و‌ ناراحتی بیماران در نتیجه مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی:

  محیط دندانپزشکی محیطی پر استرس می باشد و همیشه مراجعین از وجود درد در طی درمان نگران هستند، لذا یک ارتودنتیست ممتاز باید بتواند بدون‌ ایجاد استرس و‌ درد در محیط دهان و نیز ذهن زیباجویان خود، درمان را به شکلی آرام و‌ پیوسته طی کند؛ تقریبا می توان گفت تمامی مراحل ارتودنسی دکتر مهدی فهیمی هنزائی با حداقل نیرو و با احتساب فشار ملایم و‌ مناسب به دندانها طی می شود بنابراین حداقل درد برای مراجعین تجربه میگردد.

 3. دقیق ترین وسایل با بهترین جنس و‌کیفیت:

  بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و دیگر شهرها، همیشه از بهترین مواد و متریال موجود استفاده میکند و حتی اگر در کشور وسیله ای که کارامدی بیشتری داشته باشد یافت نشود از خارج کشور و‌از شرکت های معتبر تهیه کرده و برای پیش برد درمان خود به بهترین شکل از آنها استفاده میکند.هرچه کیفیت مواد ارتودنسی بهتر باشد برای نتیجه بخشی آن مفید تر است؛ چون در محیط دهان با تغییرات اسیدیته یا همان PH و تغییرات دمایی(سرمایی-گرمایی) و هم فشارات ناشی از جویدن غذا مواجه هستیم می بایست ارتودنتیست از موادی بهره ببرد که در این محیط پرتلاطم از خود مواد سمی و غیر مفید آزاد نکند و‌ در عین نتیجه بخشی، برای سلامت عمومی بیماران مضر نباشد. در مطب ارتودنسی دکتر فهیمی از بهترین مواد و تجهیزات بروز ارتودنسی استفاده میگردد تا در انتهای درمان عالی ترین موقعیت دندانی برای زیباجو فراهم شود.

 4. عدم بازگشت نتایج بدست آمده درمان ارتودنسی(عدم ریلپس ارتودنسی):

  زمانی میتوان یک‌ ارتودنتیست را موفق حساب کرد که مراجعین او بعد از سالها از پایان ارتودنسی هنوز دندانهای ردیف و‌ با حداقل تغییر و بازگشت را داشته باشند که این امر‌ وابسته به دقت متخصص داشته و استفاده از سیم ها یا قالب های نگه دارنده یا همان ریتینر های ثابت و متحرک در این زمینه بسیار اهمیت بالایی دارد. در مطب ارتودنسی دکتر مهدی فهیمی هنزائی بعد از اتمام درمان تمامی زیباجویان از سیم های فیکس شرکت G & H آلمان و چسب های کامپوزیتی آلمانی و کره ای استفاده شده هم برای دندانهای فک بالا و هم برای دندانهای فک پایین بهره گرفته تا از ریلپس و‌ حرکت نامطلوب دندانهای ردیف شده ممانعت به عمل آورد و در ضمن در صورت نیاز برای مدت محدودی از قالب های Essix (پلاک متحرک شفاف) درفک‌ بالا یا پایین استفاده میگردد. تمامی تلاش در این راستا است تا سالیان سال بعد از اصلاح ناهنجاریهای فکی دندانی نتیجه آن با ثبات بماند.

 5. ردیف کردن دندانها با حداقل ایجاد پوسیدگی:

  بهترین متخصص ارتودنسی تهران همواره تلاش میکند در حین درمان، با توصیه های لازم بهداشتی و چک آپ های مرتب، از پوسیده شدن دندان های بیمار خود که براکت های ارتودنسی به آنها متصل است جلوگیری کند. جرمگیری و فلوراید تراپی و ترمیم تمامی پوسیدگی ها قبل از درمان ارتودنسی بسیار برای این امر حائز اهمیت است. در مطب ارتودنسی دکتر مهدی فهیمی هنزائی هم قبل و هم حین (هر ۶ ماه یکبار) و هم بعد از پایان ارتودنسی حتما توصیه به جرم گیری و فلورایدتراپی مراجعین می شود و در پایان درمان نیز از آنها تقاضا می شود عکس های رادیولوژی برای بررسی پوسیدگی های خفیف احتمالی تهیه شود تا در اسرع وقت معاینه و درمان شوند.

 6. تنوع ارتودنسی و تنوع درمانها:

  در یک مطب ارتودنسی موفق تمامی مشکلات مربوط به ناهنجاریهای فک و صورت، چه دندانی و چه استخوانی تحت درمان قرار میگیرند و بهترین ارتودنتیست تهران هم در استفاده از پلاک های متحرک و هم فانکشنال مهارت دارد و در مراجعینی که هنوز کودک یا نوجوان بوده و احتیاج به اصلاح موقعیت فک دارند از آنها بهره گرفته و یا می تواند از پیچ های اسکلتال یا مینی اسکرو برای تقویت نیروهای ارتودنسی کمک بگیرد و یا برای رفع بزرگی یا کوچکی فک زیباجویان در بزرگسالی طرح درمانهای ارتوسرجری(ارتودنسی به علاوه ی جراحی) آنها را تهیه کرده و با انتخاب یک جراح فک و صورت زبردست نتیجه ی بسیار مطلوبی برای بیمار رقم بزند. استفاده از فیس ماسک، چین کاپ و هدگیر و سایر دستگاههای خارج دهانی ارتودنسی نیز احتیاج به مهارت بالایی دارد. در ارتودنسی ثابت نیز بهره گیری از تمامی انواع براکته ا از قبیل فلزی، سرامیکی، لینگوال(که از پشت دندانها قرار داده میشود)، سیستم دیمون و سیستمهای سلف لیگیت(که اورینگها و کشهای رنگی ارتودنسی در آنها جایی ندارد) از خصوصیات ارتودنتیست برتر تهران و دیگر شهرها محسوب می شود ودرنهایت:

 7. درمان با ارتودنسی نامرئی:
  بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با دارا بودن اسکنر داخل دهانی در مطب و خود میتواند از دندان زیباجویانی که قصد ارتودنسی نامرئی دارند اسکن تهیه کند، سپس با داشتن دانش . مهارت و تخصص لازم، آن را آنالیز کرده و سپس با دستگاههای پرینتر سه بعدی قالبهای الاینر برای بیمار خود آماده کرده و با دانش و مهارتی که در این زمینه دارد از ارتودنسی نامرئی برای مراجعین خود بهره گیرد. کلینیک ارتودنسی دکتر مهدی فهیمی هنزائی در تهران با داشتن اسکنر داخل دهانی بسیارپیشرفته در درمان مراجعین خود با ارتودنسی نامرئی از پیشگامان این رشته می باشد و برای دندانهایی با نامرتبی ساده و‌ یا متوسط حتما به این درمان توصیه می کند.
ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی تهران

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی تهران

درپایان باید خاطر نشان کرد که عنوان بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و شهر محل سکونت بیمار، توسط بیماران و مراجعین مطب به یک ارتودنتیست داده میشود، هرچه ارتودنتیست بتواند به ویژگیهای یاد شده بیشتر خود را نزدیک کند به این عنوان نیز نزدیکتر خواهد شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code